Pivo u službi ekologije – mislite o tome

Od kada su se pojavile plastične flaše i ambalaža sve je postalo lakše i jednostavnije, ali šta se desilo sa prirodom? Da li su životinje ugrožene ili i njima plastična ambalaža čini dobro?

Po nekim statistikama u SAD se svake godine popije 6,3 milijarde piva, a od toga je polovina iz limenki. Ove limenke se pakuju po šest komada i prčvršćene su plastičnim prstenovima. Plastični prstenovi za prčvršćivanje limenki ne služe ničemu kada se pivo tj. limenke odvoje i upravo ovi obruči naprave najviše problema životinjama. Saltwater Brewery (Florida) odlučila je zameniti plastične prstenove biorazgradivim u stvari jestivim. Ne žele više da učestvuju u ubijanju životinja, a smatra se da svake godine upravo od plastičnih obruča strada milion morskih ptica i oko 100.000 morskih sisara i kornjača. Ne žale da cena prstena bude i za 15 centi viša, a da ovaj obruč više ne predstavlja problem životinjama. Ova je pivara, upravo zbog ovog lepog gesta, preko noći postala poznata jer su svi mediji njihovu odluku o zameni plastičnih prstenova preneli kao važnu vest. Ovaj poduhvat i briga za životinje im se višestruko isplatila.

Da svest o zaštiti planete i života na Zemlji raste dokazuju i vesti iz Carlsberg pivare. Planovi ove pivare su da do 2030. godine redukuju emisiju CO2 na 0%, uz to 100% energije planiraju iz obnovljivih izvora i to do 2022. godine. Plan je da se što je moguće više iskoristi sunčeva energija.

Naravno ne treba zaboraviti ni monahe sa Tajlanda, koji su sagradili hram „Wat Pa Maha Chedi Kaew“ od preko 1,5 miliona praznih Heineken boca i Chang pivskih boca. Na ovaj način smanjena je emisija ugljen-dioksida.
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
beerstyle marketing 1