Limenka – najbolje pakovanje za pivo

Ovaj metod ambalažiranja je totalno bezbedan, bez ijedne loše strane i  zadržava svežinu piva duže od plastične ili staklene flaše

Pakovanje piva u limenke, danas je jedan od najpopularnijih načina pakovanja piva. Ovaj metod pakovanja piva se pojavio krajem prošlog veka i brzo je postao jedan od najpopularnijih i najisplatljivijih način – jer je aluminijum veoma jeftin i lak za proizvodnju. Ali, da li je ovaj način pakovanja ima neke loše strane? Da li može da izazove probleme? Na ova i još par pitanja ćemo pokušati da damo odgovor.

Da ne bude zabune  – ovaj način pakovanja je potpuno bezbedan, bez ijedne loše strane. Bezbedniji je od pakovanja piva u plastičnu ili staklenu ambalažu. A sada ćemo da objasnimo zašto.

Limenke blokiraju ulaz svetlosti                                 

Fotohemijske reakcije se odvijaju kada sunčeva svetlost dođe u dodir sa pivom. Svetlost razgrađuje alfa kiseline iz hmelja koje zatim reaguju sa sumpornim jedinjenjima u pivu, izazivajući neugodnu aromu i ukus. Limenke nisu prozirne, te je dodir piva sa svetlom sveden na minimum.

Limenke su lagane

Limenke teže svega 15 grama, što je mnogo manje od standradnih flaša iste zapremine koje teže od 150-200 grama. Ovo može dosta da znači ako planirate da nosite veću količinu piva naprimer na izlet.

Manjak kiseonika

Poput svetlosti, kiseonik nije dobar po pivo. U osnovi, kiseonik uzrokuje starenje piva što znači da, tokom vremena, pivo razvija neugodanu aromu i ukus. Čak i najbolje flaširana piva, tokom vremena, propuste male količine kiseonika. Limenke to ne rade.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
beerstyle marketing 1